Kategorie: MODELY KE STAŽENÍ

Hotel Thermal Karlovy Vary

Hotel Thermal Karlovy VaryUnikátní model známé stavby karlovarska. Měřítko - cca 1/500

Nespíme a snažíme se, alespoň trochu, o edukaci našich návštěvníků. Ano, následující model je z ranku moderní české architektury. Díky projektu Respekt Madam   (www.respektmadam.cz),   jenž se snaží chránit stavby význačných architektů Věry a Vladimíra Machoninových. Ano mnoha lidem se tento typ architektury nelíbí, označuje se také jako brutalismus.
 
Ale i tento architektonický směr patří do našich dějin a je potřeba jej chránit. Vystřihovánka vznikla ke 40.výročí otevření hotelu a za možnost uveřejnit ji na našich stránkách patří dík celému týmu projektu.
 
Stránky projektu můžete navštívít zde: https://www.facebook.com/respektmadam a můžete se podělit i o vzpomínky. Já se osobně potkal s paní arch. Machoninovou ve svých 9 letech a pamatuju si, že už tenkrát mě učarovala krása architektonických modelů v jejich ateliéru. Možná tehdy vznikl i první impuls, že dnes existují stránky Papírové Česko. Kdo ví. Ale i tak patří dík za všechny ty zajímavé stavby. A ještě jednou poděkování za možnost se o tento model podělit i s příznivci těchto stránek.
 
 
 

VYHLEDÁVÁNÍ

PŘIHLÁŠENÍ

KONTAKT


PAPÍROVÉ ČESKO

info@papirovecesko.cz

PODPOŘTE PROJEKTPARTNEŘI