Kategorie: MODELY KE STAŽENÍ

Hvězdárna Ondřejov

Hvězdárna OndřejovDrobná stavba, 1xA4, Měřítko 1/150

Na základě další ankety byla vybrána stavba z pera arch. Fanty. Ano toho architekta, který je podepsán pod takovými skvosty, jako jsou Hlavní nádraží v Praze, budovy současného Ministerstva průmyslu a obchodu a nebo třeba také Mohyly míru v obci Prace, jež je památníkem bitvy u Slavkova. Já mám k němu ještě bližší vztah, neboť pocházel ze Sudoměřic u Tábora :) 

V roce 1905 začala pod, jistě pozorným, dozorem Josefa Jana Friče výstavba areálu hvězdárny nedaleko Ondřejova, na pozemcích, které Frič zakoupil pro své umysly již v roce 1898.

Dnes patří hvězárna a celý areál Astronomickému ústavu Akademie věd České republiky (AVČR), ve starých secesních objektech si lze prohlédnout Astronomické muzeum V. Šafaříka včetně 150 let starého dalekohledu Alvana Clarka, který stále slouží k pozorování oblohy.

Ondřejovská hvězdárna patří k nejdůležitějším vědeckým pracovištím ve svém oboru v Evropě.

   SOUBOR KE STAŽENÍ

 

Správná připomínka uživatelů - bylo doplněno zábradlí. Pro ty co jej chtějí sólo navíc zde soubor samostatného zábradlí, pro ty co budou chtít laser, bude k dispozici na našem eshopu již od pondělí 17.8.2020. Díky za přípomínky a zároveň přijměte omluvu:)

Laserované zábradlí je k dispozici zde: http://shop.papirovecesko.cz/laserovane-doplnky/

 

   ZÁBRADLÍ

VYHLEDÁVÁNÍ

PŘIHLÁŠENÍ

KONTAKT


PAPÍROVÉ ČESKO

info@papirovecesko.cz

PODPOŘTE PROJEKTPARTNEŘI